4. Mühendislik
Öğrenci Proje Pazarı

ÖNEMLİ TARİHLER

Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2017

Ön Değerlendirme: 03 Mayıs 2017

Öğrenci Proje Pazarı ve Sergisi: 17-18 Mayıs 2017

Ödül Töreni: 18 Mayıs 2017

TEMATİK ALANLAR

ENERJİ VE MAKİNE TEKNOLOJİLERİ

KİMYA VE ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ

BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ

VERİMLİLİK VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR

SAVUNMA SANAYİİ, ROBOTİK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ

YER BİLİMLERİ VE AFET-RİSK YÖNETİMİ

Mühendislik Fakültesi öğrencilerinde bilimsel düşünme, araştırma, araştırmacılık ve proje kültürü ilgi ve anlayışının oluşup gelişmesine katkıda bulunmak, öğrencilerimizi proje üretmeye ve proje geliştirmeye özendirmek ve geleceğin bilim insanları olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla “SELÇUK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİ PROJE PAZARI (SUMOPP)” düzenlenmektedir. Projelerin, öğrencilerin özgün düşüncelerinden kaynaklanmış, kendileri tarafından şekillendirilmiş, danışmanlarının yönlendirmesi ile ama kendi bilgi ve becerileri ile tamamlanmış olması beklenmektedir.

Bu yıl etkinliğin kapsamını genişletmek ve KOP Bölgesindeki üniversitelerin Mühendislik Fakültelerini de bu organizasyona dahil etmek amacıyla KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) ve Selçuk Üniversitesi’nin işbirliğiyle etkinliğin “UNİKOP 4. Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı” adı altında düzenlenmesi planlanmıştır.

Proje Pazarına başvuru yapılan projeler, her alan için ayrı ayrı oluşturulacak jüriler tarafından “Proje Özeti ve Proje Raporu” üzerinden değerlendirilecektir. Bu şekilde ön elemeden geçerek sergilenmeye değer görülen projeler proje sergisine davet edileceklerdir. UNİKOP 4. Mühendislik Öğrenci Proje Pazarına proje önerisinde bulunan kişiler posterlerinin başında bekleyerek, proje çalışmalarını organizasyona davet edilen üretim ve hizmet sektörü temsilcilerine, sergiyi ziyaret eden akademisyen ve öğrencilere sözlü olarak sunacak, sorulan soruları cevaplandıracak ve projeleri hakkında bilgi vereceklerdir.
17-18 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan“UNİKOP 4. Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı” etkinliğine katılımlarınızı bekleriz.